Augusti alguses sain võimaluse Sportland Magazine’ile veel jalgpallist kirjutada, kui sooviti eelvaadet augusti keskel Tallinnas toimuvale UEFA Superkarikamängule. Mina kiire poisina haarasin kohe sule ning panin kirja mõned faktid, vaatasin veidi ajalukku ning küsisin kommentaari ka eksperdilt.
Asjatundjana aitas mind Jalgpalli Liidu kommunikatsiooniekspert Mihkel Uiboleht, kes aitas selgitada ühe tänavuse aasta Eesti suurima spordisündmuse tagamaid, numbreid ning tähtsust meie enda jalgpallielus.
Kohe-kohe pöörduvad kogu jalgpallimaailma pilgud Tallinnale, kui 15. augusti õhtul mängitakse Lilleküla staadionil välja Euroopa klubihooaja esimene suur trofee UEFA Superkarikas. Tegemist on mänguga, kus umbes 50 miljoni televaataja silme all kohtuvad eelmise hooaja Meistrite liiga võitja Madridi Real ning Euroopa liiga tšempion Madridi Atletico.
Kahe Hispaania klubi omavaheline kohtumine toob Tallinnasse suure hulga jalgpallifänne, endisi ja praegusi kuulsusi, tähtsaid ametnikke ning niisama uudistajaid. Kuigi A Le Coq Arena renoveerimistööde käigus suurendati staadioni mahutavust 15 000 peale, siis erinevate telepildi tootmisest ja ajakirjanike töötingimustest tulenevate nõudmiste tõttu pääseb selles mängus areenile kokku umbes 13 000 inimest.
Piletihinnad suurmängule algasid alates 50 eurost ning vabamüüki paisati vaid 8700 piletit. Sooviavaldusi oli aga kümneid kordi rohkem ning õnnelikud piletiomanikud selgitati välja loosiga.
Eesti Jalgpalli Liit ja UEFA korraldasid ka suure karikate ringreisi, et näidata UEFA Superkarika, Euroopa liiga ja Meistrite liiga karikaid seitsmes Eesti linnas. Ringreisi esimene peatus oli 20. juulil Tallinnas ning tuur lõpeb 12. augustil Pärnus. 14. ja 15. augustil asuvad karikad Tallinnas, Vabaduse väljakul, kus kahe päeva jooksul toimub samuti erinevaid põnevaid tegevusi.
Ajalooline esimene Superkarikas mängiti välja 1972. aastal ning kahemängulise lahingu tulemusena võitis Hollandi klubi Amsterdami Ajax finaalis šotlaste Glasgow Rangersit. Kuni aastani 1997 peetigi Superkarika võistlust kodus-võõrsil kahemängulises formaadis. Seejärel võistlus reformiti ning 15 aastat järjest toimus see Monacos, Stade Louis II areenil.
Loe edasi Sportland Magazine’i veebilehelt SIIN.